Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: koliko je dobro davati psu - koštanu srž - iz koske naravno - interesuje me količina i sastav ---- ??????

koliko je dobro davati psu - koštanu srž - iz koske naravno - interesuje me količina i sastav ---- ?????? 25 maj 2012 07:17 #2257

koliko je dobro davati psu - koštanu srž iz koske - ???? količina i sastav me interesuje <<<<
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: koliko je dobro davati psu - koštanu srž - iz koske naravno - interesuje me količina i sastav ---- ?????? 25 maj 2012 09:42 #2260

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Super ti je to... i onda pas dobije proljev... i lijepo veterinaru,pa on zaradi...pa da malo lijekova,i trgovačke kuće zarade...pa medicinsku hranu,i trgovci zarade...znači sve u svemu jako dobro za ekonomiju države.:-)))

Malo šale he he nije na odmet,ali stvarno ako ti je kuhana kost sa srži to je dosta masno i mogla bi se dogoditi gore opisana scena,a za sirovu srž nije loše ali u malim količinama dajem jako iscrpljenim i bolesnim psima koji nisu dugo jeli pa u kombinaciji sa Calopet pastom imam jako dobra iskustva.Samo pazi neka bude higijenski ispravno jer se vrlo brzo kvari.A sastav..nemam pojma,to če netko drugi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sasabugarski

Odg: koliko je dobro davati psu - koštanu srž - iz koske naravno - interesuje me količina i sastav ---- ?????? 25 maj 2012 11:03 #2261

DRAGA MOJA - JA PSIMA DAJEM SRŽ - PREKO 20 GODINA I NIKAD - AL NIKAD NIJE BILO PROBLEMA - NARAVNO DAJEM SIROVU - PO KAFENU KAŠIKU - U OBROK - INTERESUJEME DRUGA ISKUSTVA - DALI JE JOŠ NEKO UPOZNAT - ILI DALI JE DAVAO -?????? USPUT JA NISAM VETERINAR - AL VELIKOG ISKUSTVA SVAKAKO IMAM - I JOŠ ME INTERESUJE - DALI NEKO - UOPŠTE ZNA SASTAV KOŠTANE SRŽI - SVE ŠTA SADRŽI ??? ČEGA IMA ITD ITD ITD <<<< AJDE VETERRINARI - JAVLJAJTE SE <<<< DA VAS ČUJEM ?????????
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: koliko je dobro davati psu - koštanu srž - iz koske naravno - interesuje me količina i sastav ---- ?????? 25 maj 2012 15:41 #2263

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
:) A jel ovo pisanje štampanim slovima neko vikanje,a još uz to "draga moja" ??!
Pa i rekla sam ti da je dobro dati sirovu a od kuhane može dobiti proljev.
To je iskustvo mene veterinara,pa što sad ,di si se ti našao ovdje uvrijeđen "dragi moj"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: koliko je dobro davati psu - koštanu srž - iz koske naravno - interesuje me količina i sastav ---- ?????? 25 maj 2012 21:52 #2265

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
DRAGI MOJI... :)
Postoje dve vrste kostane srzi. Crvena i zuta.
Kod mladih zivotinja je vecinom crvena, kod starijih zuta. S tim, da je crvena kostana srz zastupljena u pljosnatim kostima, pa je prema tome ima malo i tesko se vadi.
Zuta kostana srz je u cevastim kostima, dakle, to je ovo sto vlasnici daju.
Zuta je zbog ogromnog procenta masnoce. Osim masti, ima puno krvnih sudova, celija od kojih nastaju krvna zrnca i to je to.
Nista od visokohranljivih materija, lekovitih, niti bilo sta slicno.
Nikad nisam davao svojim psima, ali ako bih davao bilo bi sigurno kuvano, ali ohladjeno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: koliko je dobro davati psu - koštanu srž - iz koske naravno - interesuje me količina i sastav ---- ?????? 26 maj 2012 09:36 #2267

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Kao sto kazu kolege u kostanoj srzi ima puno lako svarljivih masnih kiselina, nesto proteina, malo vitamina A i E, neki mikro i makro elementi Fe, Cu, Ca, P... Dodao bih da je kvalitetnija srz iz cevastih kostiju od mladih zivotinja, npr.teleca... Pas instinktivno tezi da dodje do kostane srzi kada glodje kost to mu je poslastica i nema potrebe da se vice i pise velikim slovima. Treba da postoji neka kultura u razgovoru.
Poslednja izmena: 26 maj 2012 09:38 od dr.dzek.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sasabugarski
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box