Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Problem - zlatni retriver

Problem - zlatni retriver 21 apr 2012 22:16 #2105

  • DuleNis
  • DuleNis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Imam problema sa psom, molim Vas pomozite mi, sutra je nedelja ne rade veterinari!

Ovako: Pas neće da jede! I hoce da kaki ali kao da ne može, vidim je da se namešta ali nešto neće.
Davao sam joj i domaću hranu i granule, i mleko kuvao... i neće.
Ne znam da li to ima neke veze sa tim što je dobila...

Da je tužna nije, non stop hoće da se mazi, možda samo nije hiperaktivna kao što je bila!

Da li znate u čemu je problem?
Hvala unapred!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem - zlatni retriver 22 apr 2012 06:11 #2106

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Mora veterinar da ga pregleda, da li ima temperaturu... Veoma malo podataka da bi ti neko nešto odgovorio ovim putem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem - zlatni retriver 22 apr 2012 10:45 #2108

  • DuleNis
  • DuleNis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Evo vodio sam je malopre kod veterinara, našao sam državnu dežurnu kliniku na svu sreću!

Temperaturu nema, izgleda da joj se nešto zaglavilo u crevima, nikako ne može da se iskaki! Veterinar je snimao ultra zvukom, ali se ništa ne vidi, a on kaže da je nešto napipao u crevima.
Radio joj je radio klistraciju, davao joj neke injekcije, na kraju mi je dao neki prašak da joj dajem sa medom, neki koji povlači vodu u creva, i rekao da joj dajem zejtin da se podmaže ako može to da iskaki!

Ukoliko ne sutra mora da se otvori da se vidi, a meni je baš žao, i baš ne bih voleo da se to dogodi!

Da li možda sad na osnovu ovoga možete da date neki savet?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem - zlatni retriver 23 apr 2012 21:06 #2116

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Koliko je stara, sta jede?
Posebno, sta je jela 2-3 dana pre nego su nastali problemi?
Umesto jestivog ulja, znatno je bolje parafinsko ulje, ima ga u svakoj apoteci...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem - zlatni retriver 23 apr 2012 22:49 #2123

  • DuleNis
  • DuleNis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Stara je malo više od 2 godine, a jede uglavnom šta jedemo i mi. Granule ne voli preterano, dajem joj, ali uvek sa mlekom, čajem, ili mešano sa domaćom hranom... Najviše voli čorbice, a pošto moja baba non stop sprema za dedu i uvek ostane, dajem joj dosta i čorbica...

Sad je oko uskrsa baš jela, tu je bilo i meso i kosti, i uglavnom sve što smo jeli i mi!

Na svu sreću, sinoć je uspela da kaki, i danas je prepodne bilo malo problema, kad treba da krene zacvili i tako nekoliko puta. Ponovo sam joj dao još malo zejtina, i onog praška, i nakon toga nije bilo problema uopšte, izgleda da je sve izašlo!

Slabo je jelo, samo je mleko pilo, prevrio sam je i natopio granule u mleko pa davao jednu po jednu... Ali je baš je živnulo, ponovo je veselo i srećno!

Da li možda imate neku preporuku kako da je hranim ovih dana?
Poslednja izmena: 23 apr 2012 22:55 od DuleNis.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem - zlatni retriver 23 apr 2012 23:22 #2124

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Naravno. Dijetalna ishrana, koja u ovom slucaju podrazumeva supe ili corbe od govedine ili piletine.
Takva hrana se lako vari i sadrzi potrebnu kolicinu masnoce koja treba da normalizuje konzistenciju stolice kao i izbacivanje iste.
Ovo je potrebno bar 3 dana, 7 dana je optimum, s tim sto nakon 3. dana mozete ubacivati i granule u toplu supu ili corbu da bi se razdule i lakse varile.
Kosti nikako. Naravno i bez zacina.
Bice to u redu, vrlo retko je potrebno raditi hirurske intervencije da bi se resio problem zatvora. Vrlo je neprofesionalno hvatati se skalpela vec drugog dana ako zivotinja nema bitnijih poremecaja opsteg stanja.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 23 apr 2012 23:23 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box