Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Problemi sa dobermanom

Odg: Problemi sa dobermanom 28 mar 2012 05:35 #1968

  • zorangagic
  • zorangagic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Ma pokušao sam sinoć da obiđem apoteke da potražim sve što si mi napisala za melem ali sa vitaminom E neće ići baš lako pošto ga niko nema u tečnom stanju pa ću morati da vidim u Novom Sadu a i cena baš nije nešto pristupačna ali moram kupiti da to napravim oko 1500 din 70ml, a vazelin i lanolin se mogu nabaviti ali im je sena za tu količinu oko 350din. ali ću ipak to napraviti. Nego ako neuspem da nabavim vitamin E dali može nešto drugo ili da ubacim tablete vitamina E dli bi se rastvorile u lanolinu i vazelinu to moram videti. A i ovo što su mi rekli da se može naći vitamin E u tečnom stanju to je neko ulje bogato sa vitaminom E. Ma ja moju kucu puno volim, da ga nevolim nebih se toliko mučio da ga izlečim ona jedna ploča od reciklirane gume 50x50cm košta 680din a meni treba bar 10 komada. Ubiće me žena kada vidi našta trošim pare. Pozdrav Zoran
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa dobermanom 28 mar 2012 06:30 #1969

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Taj preparat vit E je u uljnom stanju.Preparat se točno zove E+vitamin koncentrat(jgl-jadran galenski laboratorij)Holyplant.Nisu ni ove moje apotekarke znale pa sam sama naručila preko ambulante diraktno od dobavljača.Mislim da vaša apoteka može naručiti to pitaj pod Holyplantove proizvide.I da nije jeftino i ovdje košta 100-tinjak kuna jedan kom.Ako baš ne uspiješ,možeš probati sa veterinarskim AD3E injekcionim vit otprilike 10 ml na onu količinu masti.Neće možda biti tako efektivno kao konc.ali opet bolje nego da rastapaš te tablete,mislim.
Što se tiče podloge,kolega mi savjetovo da nasipaš na pod krupan šljunak i sitni šljunak i to bi moralo spriječiti novo nastajanje natisaka a i dobro filtrira mokraču i kad pereš kavez.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa dobermanom 28 mar 2012 09:26 #1970

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ljubav zna da kosta, a ako te dohvati zena, zna i da boli...:laugh:
Srpska varijanta je sledeca: odes lepo u Lili. Imaju sve sto ti treba. Samo umesto vitamina E trazis AD kapi, obavezno uljane, kao sto se daju deci. Razliciti su preparati i razni proizvodjaci u raznim zemljama,pa to malo unosi zabunu.
Onda zamolis zenu:) da joj unakazis misker muteci to, ili da ti ona umuti...
Ili jednostavno kupis Ihtiol-kamfor za 200 Dinkica i probas to da resis.
Postoje i gumene podloge u rolnama, prodaju ih na metar, mozda izadje nesto jeftinije.
Ovaj sljunak se spira iz boksa, probali su ljudi vec. I stalno je vlaznjikav, ne odgovara ovoj nameni.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa dobermanom 02 apr 2012 10:46 #2007

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Moj pas je ljetos imao rane na laktovima i na zadnjim zglobovina od lezhanja na terasi,shta god da sam mazala nije se smirivali dok nije pochela jesen i dok nije pocheo da lezhi po krevetima. Ni sad tu nema dlake pa mu mazhem maslinovim uljem ili kremom od nevena a ljetos kad mu je bash curila rana pio je antibiotike i mazala sam mu jodom i antibiotskom kremom. Proshli mi pas(golden) to nije imao tako izrazheno a ovaj(rot) katastrofa.Znachi,kad mu sredish podlogu proci ce ali chim bude lezhao na tvrdom opet ce.
Poslednja izmena: 02 apr 2012 10:47 od Mirella.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa dobermanom 02 apr 2012 11:53 #2009

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Apsolutno tacno. Zato i razmatramo sve moguce podloge i sta je najisplativije odraditi da bi se problem trajno eliminisao.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa dobermanom 02 apr 2012 14:36 #2011

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Pomno pratim odgovore :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box