Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Ovariektomija kuje

Ovariektomija kuje 14 dec 2011 20:30 #1564

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Ajmo kolege,jedan osvrt na vaša mišljenja i iskustva.Naime pitanje glasi da li kuja kojoj je neuspješno izvedena ovariektomija,dakle,zaostao je komadić jajnika ali je potpuno prekinuta komunikacija s uterusom , može ostati skotna.Svi znamo da u slučaju ORS-a(ovarian remnant syndrome)kuja može imati više ili manje vidljive znakove tjeranja pa čak dozvoliti i parenje,ali da li je moguče da ostane skotna?! Sve je proizašlo iz jedne diskusije sa kolegom koji tvrdi da može,a meni je to opet nejasno ako je potpuno prekinuta komunikacija sa uterusom (nije izvedena ovariohisterektomija ali je u operaciji naravno prilikom odstranjivanja jajnika odrezan i dio uterusnog roga).Da li se zaista mogu stvoriti takve anastomoze da jajašce iz zaostalog tkiva može biti oplođeno u uterusu.Ovih dana sam pregledavala raznu stranu literaturu ali nisam naišla na pozitivan odgovor.Zanimaju me vaša osobna iskustva i mišljenja,a ja ču vam dati odgovor za jedno mjesec dana jer ču imati priliku takvu kuju operirati i pokušati izvaditi zaostalo jajnično tkivo.
I molim vas nemojte svesti diskusiju na komentare nesposobnog kolege ili loše izvedene operacije,zgražanja itd jer to nije kolegijalno i nezahvalno je komentirati postupke kolega jer sigurna sam da svatko radi svoj posao najbolje što može i svatkome se može ovo ili slično dogoditi.
Poslednja izmena: 20 apr 2012 17:26 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ovariektomija 24 dec 2011 21:17 #1574

  • ANIMAL-VET
  • ANIMAL-VET's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
S'obzirom da je uklonjen veci deo jajnika i deo matericnog roga,samim tim nema ni jajovoda pa ni mesta za oplodjenje, tako da je moje misljenje da kuja ne moze biti gravidna. pozz
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Ovariektomija 06 jan 2012 20:17 #1598

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Evo odgovor na temu: kuja nije skotna,dogovor je pao da ćemo pričekati kad će se javiti slijedeće tjeranje i onda injekcija Covinana,pa ćemo vidit šta dalje.U najgorem slučaju, otvoriti i potražiti jajnik a ako se ne uspije naći onda učiniti histerektomiju i to je to.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box