Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Pankreas? (patuljasti pinč)

Odg: Pankreas? 24 jul 2011 15:04 #1278

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
s obzirom da se hranio na taj nacin, raznolikom ishranom onda ne vjerujem da se radi o disbalansu tih sastojaka.. ukoliko se stanje bude pogorsavalo ili za svaki slucaj budes isla kod veterinara zamoli ga da uradi i uroloski pregled..
prema mom misljenju i nekim literaturnim konsultacijama kod slabosti bubrega obavezno dolazi do manjka albumina a uz to i do poremacaja elektrolita te samim tim i do hiperkalcemije sto opet vrlo lako dovodi do povracanja.. moguce je da neka tiha upala te ne reaguje prilikom mokrenja ili na dodir, ali za svaki slucaj uradite to barem da se eliminise ta mogucnost..

veliki pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: uki

Odg: Pankreas? 24 jul 2011 17:00 #1279

  • uki
  • uki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Luis wrote:
s obzirom da se hranio na taj nacin, raznolikom ishranom onda ne vjerujem da se radi o disbalansu tih sastojaka.. ukoliko se stanje bude pogorsavalo ili za svaki slucaj budes isla kod veterinara zamoli ga da uradi i uroloski pregled..
prema mom misljenju i nekim literaturnim konsultacijama kod slabosti bubrega obavezno dolazi do manjka albumina a uz to i do poremacaja elektrolita te samim tim i do hiperkalcemije sto opet vrlo lako dovodi do povracanja.. moguce je da neka tiha upala te ne reaguje prilikom mokrenja ili na dodir, ali za svaki slucaj uradite to barem da se eliminise ta mogucnost..

veliki pozdrav

Danas je treci dan od kada jede pirinac i pileci file obaren, i nije povracao.
Nadam se da je to dosta doprinelo da nema povracanja.
Analize krvi po veterinaru treba da ponovim za mesec dana, pa cemo videti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 24 jul 2011 22:07 #1281

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
svakako, to je lagana hrana i nema velikog opterecenja na probavni trakt..
salji izvjestaje o daljem toku..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 27 jul 2011 15:41 #1306

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Ajde da se sada i ovdje ubacim.Odgovor sam dala već na drugoj temi istog naziva,nisam skužila da je to ista tema pa si tamo pogledaj.I dalje mislim da se radi o gastritisu koji je uzrokovan nepravilnom ishranom i koji treba sada obavezno izliječiti(smatram da je terapija ok) i dalje bar 6 mj na intestinal hrani.Samo isključiti Giardiu.Babezija je bila pozitivna naravno kad je već prije preboljena, to je najčešće tako.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 30 jul 2011 19:43 #1328

  • uki
  • uki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Evo daljeg desavanja
pre tri dana je ponovo povratio tri puta u toku noci.
Zvao sam veterinara koji mi je rekao da mu pre svakog obroka dam ranisan ( ja mu dajem iz ampule inj.) i da dodam dva puta dnevno uz obrok rupurut.
Veterinar kaze da mu je sigurno kiselina od gastritisa izazvala povracanje.
Danas je vec treci dan od tada i sve je ok jedino sto primecujem od pocetka to je kao neko podrigivanje pretpostavljam da je to od gastritisa.
Pas se najnormalnije ponasa i sve je ok za sada.
Inace da odgovorim i za predlog (intestinal hrane ), prvi dan kada sam dao nju povracao je i onda po savetu veterinara mu dajem samo pirinac i pileci file ili cureci sa skroz malo soli .

Hvala svima na odgovorima
izvestavam i dalje sta se desava
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 11 okt 2011 22:26 #1444

  • uki
  • uki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Nastavak desavanja

do pre dva dana je sve bilo uredu, ali je opet imao povracanje i krvavu stolicu ( tamnu nije sveza krv ). Sve vreme je jeo pirinac sa pilecim fileom ili junetinu bareno. Danas smo ipak na savet veterinara i gastro specijaliste profesora uradili endoskopiju gde se ustanovio cir na zeludcu. Pre toga mu je uradjena krvna slika, bab, Eo, i stolica da bi se otklonila sumnja da li su paraziti ( po tim nalazima nije ). Kako mi je profesor rekao pravi skolski primer cira, ali nije smeo da ide i u dvanaestopalano jer je mnogo malo ( patuljasti pinc ). Uradjena je biopsija i poslato na analizu, inace nikakvih promena nema u smislu tumora cista itd.Zamolio sam da mi daju snimak endoskopije koji bi trebalo sutra da dobijem pa cu ga okaciti da mozete da pogledate.
Terapija je sledeca :
Metronidazol i.v.
Synolux s.c.
Ranisan s.c.
4 dana posle toga
Orvagil tablete ( 30mg zbog tezine ) na 12 sati 20dana
E vitamin perle 1 perla dnevno
hranu hipoalergijsku cesce po malo 8obroka sto manjih

To vam je to za sada nadam se da ce vam biti od pomoci za sto efikasnije otkrivanje problema u praksi.

POZDRAV
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box