Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Pankreas?

Pankreas? 21 jul 2011 20:57 #1243

  • uki
  • uki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Imam psa rase patuljasti pinč, starosti 5 godina. Ima problem od pre 7dana, cesto povraca ( polusvarena hran ), stolica mu je bila tamnije boje 2-3dana a sada je normalna. Jedino kada povrati malo je pokunjen nekih 30min, odmah posle tog perioda se najnormalnije ponasa trazi da jede igra se itd. Vodio sam ga kod veterinara koji mu je dao ranisan i klometol, medjutim to je samo smanjilo povracanje na dva puta. treci dan sam ga odveo na veterinarski fakultet gde su mu uradili krvnu sliku ( biohemija itd. ) slucajno su ustanovili u labaratoriji da imama babeiju ( krpelj ). Prepisali su mu dva dana Imizol, tri dana Sinlux ili tako vec nesto se zove, ranisan, klometol i da dva dana prima samo infuziju. Juce su ga skinuli sa infuzije i rekli danans da mu dam u 5-6obroka intestinal hranu po malo. Medjutim upravo je ponovo povratio posle 13h od prvog obroka a ukupno je jeo 4 puta.
MOLIM Vas ako neko moze da mi pojasni barem otprilike da li je to moguce da je bolest pankreasa ili? Posto mi nije jasno da se pas najnormalnije ponasa bez bolova ili promene raspolozenja sem kada povrati .
STRASNO ME TO PLASI POSTO MI JE RECENO DA SE TO NE LECI.
Poslednja izmena: 21 jul 2011 21:03 od uki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 27 jul 2011 12:15 #1297

  • Olimp
  • Olimp's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Kakvi su rezultati krvi i biohemije?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 27 jul 2011 14:58 #1301

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Meni to više ide na nekakav gastritis.Pokušaj napisati kakavi su krvni nalazi.Bilo bi dobro napraviti snimku želuca i cijelog probavnog trakta (najbolje u kontrasnom sredstvu).I još nešto,ovakve probavne tegobe može uzrokovati i jedan parazit koji se zove Giardia , može se dokazati jedino laboratorijski iz fecesa.Savjetuj se sa svojim vetom za tu pretragu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 27 jul 2011 15:19 #1304

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
dvije identicne teme su otvorene na forumu i raspravljali smo vec na drugoj temi.. na njoj mozete pogledati i vrijednosti biohemijskog nalaza krvi..

pozz
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 27 jul 2011 19:11 #1307

  • Olimp
  • Olimp's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Ok,hvala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box