Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Problem sa kožom psa, SLIKE

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 01 dec 2011 19:57 #1532

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
A da malo dobijemo anamnestičkih podataka,klin.simptome,mjesto promjene...Da ne bi bilo liječenje na temelju slike kao onaj Milan sa TV :cheer:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 05 dec 2011 23:59 #1554

  • hrki
  • hrki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
Na prvi pogled je mikoza, no smetaju mi ove pustule koje moraju biti bakterijske (stafilokok ?- ne daj bože virusne). Mikoza je "ljuskasta", nikad pustulozna. Ma vidi, ako je u području oko repa i sam rep u 90 % slučajeva je bio problem oko analki ,onih 10 % je diabetes, mikoza, stafilokok i sl. ili što bi rekli kad ne znamo uzrok - idiopatski. Slažem se sa antimikotičnom terapijom potpomognuto sa ATB. što je i napisala pasbig (svaka čast).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 06 dec 2011 00:26 #1555

  • hrki
  • hrki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
Ovo je šuga -Scabies
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 06 dec 2011 10:35 #1556

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Uzmite duboku strugotinu pa na predmetnicu+kap glicerinskog ulja(može i parafinsko)+pokrovnica i pod mikroskop.Tako ćete isljučiti ili potvrditi šugarca i demodexa.
Vidim da ima i dosta peruti to možete uzeti selotejpom pa na predmetnicu i pod mikroskop - tražite cheiletiu (hodajuća perut)
Uz svu onu terapiju koju sam prije opisala,pa ako je potrebno i dodatnu terapiju ako je koji od ovih parazita prisutan,ovaj problem bi morao biti riješen.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 07 dec 2011 17:00 #1557

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
pasbig wrote:
Uzmite duboku strugotinu pa na predmetnicu+kap glicerinskog ulja(može i parafinsko)+pokrovnica i pod mikroskop.Tako ćete isljučiti ili potvrditi šugarca i demodexa.
Vidim da ima i dosta peruti to možete uzeti selotejpom pa na predmetnicu i pod mikroskop - tražite cheiletiu (hodajuća perut)
Uz svu onu terapiju koju sam prije opisala,pa ako je potrebno i dodatnu terapiju ako je koji od ovih parazita prisutan,ovaj problem bi morao biti riješen.

Slika je još od avgusta meseca, koristio sam terapiju koju si detaljno opisala i koža se oporavila, a bla je takva na par mesta. Ni sada ne znam šta je bio uzrok, zato sam postavio sliku. Hvala na savetima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box