Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Nemački ovčar - epilepsija????

Odg: Bolestan pas 02 maj 2011 11:57 #1017

  • Tijana2
  • Tijana2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
U redu... hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolestan pas 04 maj 2011 17:24 #1019

  • Tijana2
  • Tijana2's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
Ponovo je pao :S Ugledao je macku pa je poceo da laje i uznemirio se. Hodao je u krug i odjednom pao, i poceo je da "vesla" prednjim nogama, i podrignuo je. Par minuta je lezao, pa sam ga posle podigla sa tla. Jos uvek ide kod veterinara i prima injekcije, jer veterinar kaze da je neki virus, i upala pluca. Vise ni on ne zna izgleda :S
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolestan pas 04 maj 2011 17:43 #1020

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Simptomi opisani u ovom poslednjem postu zaista asociraju na epi-napad. Napad moze biti isprovociran ekscitacijom( nadrazivanjem) zivotinje, na pr. kao u ovom slucaju.
Rad zeluca i creva se moze ponekad jasno cuti i kod potpuno zdravih zivotinja, tako da to sto kolega cuje ne mora biti od presudne vaznosti za dijagnostiku, pogotovo sto zivotinja ne povraca, niti ima proliv.
Ako se temperatura meri nakon sto zivotinja pada, vesla nogama ili se grci, moguce je izmeriti nesto povisenu temperaturu usled pojacane misicne aktivnosti ili grceva.
Ipak bi pored antibiotske i vitaminske terapije trebalo probati i sa nekim sedativom ( benzodijazepini, bensedin), u koliko simptomi budu nastavili da se pojavljuju ili postanu drasticniji.
Upala pluca postoji ili ne, to kolega mora da odluci na osnovu pregleda. Upala creva i zeluca najverovatnije ne postoji ako nema ni povracanja ni proliva. Te su stvari poprilicno jasne.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolestan pas 06 maj 2011 12:32 #1021

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
S obzirom da ima povišenu temperaturu, respiratorne simptome i nervne simptome ja bi pre rekao da se radi o nervnom obliku štenećaka. Imao sam dosta takvih slucajeva na terenu, nazalost zavrse na kraju uginucem. Pas ima s vremena na vreme poboljsanja, a zatim se povremeno jave simptomi od strane CNS-a. NAravno nisam siguran jer nisam video kako izgleda taj napad. NA epilepsiju bi posumnjao da nema drugih simptoma osim koje je Tijana2 navela.
Tijana2 ti nas i dalje izvestavaj sta se događa. DA li pas jede, kako sada diše? Jel ima temperaturu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolestan pas 06 maj 2011 16:05 #1022

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Slazem se i sa ovakvim misljenjem, samo sto se prvi "napad" desio pre pola godine. Jedino mi to malo deluje kao predug period za bolovanje od stenecaka, nista drugo.
S obzirom da postoje medicinske indikacije koje ukazuju na to da vakcinisani psi, ako obole od stenecaka, obole u nervnoj formi, sve je moguce. Kazem ponovo, jedino mi se cini da je to za stenecak prilicno dug period bolovanja.
I ja se nadam da ce biti novih informacija vezano za ishod ili za eventualno potvrdjivanje dijagnoze.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolestan pas 07 maj 2011 17:49 #1023

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Pozdrav kolegeama,ja bih iskljucio epilepsiju,prosto zbog konstantne temperature,zbog misicnog tonusa usled napada temperatura bi se povecala veoma malo,i brzo bi spala,ovde je mnogo veca i konstantna!!!nije iskljucena neka upala mozdanih ovojnica ili slicno,bakterijska ili virusna,s obzirom na prosli put mozda je u pitanju neki recidiv,ali nisam siguran!pogledaj malo njegove oci,tacnije beonjace,pa nam opisi sta si vidjela i da li je promenijo boju glasa kada laje!na zalost,ja se slazem sa kolegama u vezi stenecaka!kod odraslih pasa revakcina je svake godine.
Poslednja izmena: 07 maj 2011 17:50 od Stevo-vet..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box