Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Temperatura kod krave

Temperatura kod krave 17 jan 2017 17:37 #6335

  • Alen
  • Alen's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
Imam problem sa kravom koja se na kraju ovog mjeseca treba oteliti ima temperaturu već 4 dana 39.9 dodje veterinar da joj inekciju bude bolje do sutra dan, sad sam joj mjerio ima opet 39.9 da li je dugo da čeka do sutra ujutro strah me može sta biti i teletu. Hvala unaprijed
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Temperatura kod krave 17 jan 2017 19:58 #6336

  • Mindray
  • Mindray's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 33
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 1
Nece joj biti nista do ujutru, ali jednokratna terapija je nedovoljna u ovom slucaju. Potrebno je ici antibiotikom bar tri dana za redom. Ovako samo zalecite kravu,i kad prodje dejstvo antibiotika opet isto stanje.
Poslednja izmena: 17 jan 2017 19:58 od Mindray.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Temperatura kod krave 18 jan 2017 08:45 #6337

  • Alen
  • Alen's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 8
  • Karma: 0
Ja sam krave držao napolju do nove godine su i spavale napolju bez nastresnice baš sam vam pisao da mi jedna junica neće da jede posle oteljaja da li je moguće da su se iznahladjivale čitao sam na internetu da krave mogu podnijeti i do -20
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Temperatura kod krave 18 jan 2017 19:16 #6339

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Da, mogu da podnesu tu temperaturu a da ne umru istog trenutka. A, da li će da umru od posledica niskih temperatura za dva meseca ili godinu dana...to niko ne spominje u tim kvalitetnim naučnim radovima.
Hajde da zamislimo da je krava mnogo izdržljivija od bilo kog odgajivača životinja. I zato, u našem eksperimentu, nećemo odgajivača da stavimo na -20°C, nego na -5°C.
Naš subjekat, odgajivač, moraće da pije zaleđenu vodu, jede zaleđenu hranu i neće moći da se skloni od padavina i vetra. I tako...samo deset dana. I naravno da će odgajivač ostati živ...ali nepokretan.
Dragi prijatelji odgajivači: ako niste sigurni da li se uslovi koje pružate životinjama sviđaju, ili ne, samo za trenutak postavite sebe na mesto tih životinja. I odgovor ćete dobiti odmah.
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box