Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: vakcinacije i bolesti zivine kokoski i gde je moguce naci u Srbiji vakcine za imunizaciju protiv bolesti kokoski

vakcinacije i bolesti zivine kokoski i gde je moguce naci u Srbiji vakcine za imunizaciju protiv bolesti kokoski 12 jun 2014 16:39 #5310

  • Kokoska
  • Kokoska's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
da li u srbiji neko proizvodi ovakve vakcine i da li u opste moguce naci posto Zemun vise ne proizvodi


Naziv: POLIVIROL-4
ad us. vet.

Stvaranje aktivnog imuniteta kod kokošaka na Sindrom pada nosivosti, Newcastle bolest, infektivni bronhitis i Gumboro bolest.
Sastav: Vakcina Polivirol-4® je inaktivisana četvorovalentna uljna vakcina. Sadrži imunogene sojeve adenovirusa 127, virusa Newcastle bolesti i infektivnog bronhitisa umnoženih na kokošijim embrionima, kao i imunogeni soj Gumboro bolesti umnožen u kulturi tkiva pilećih embrioniranih fibroblasta.Virusi su inaktivisani beta-propiolaktonom i emulgovana u uljnom adjuvansu. Vakcina u jednoj dozi (1 ml) sadži najmanje 2000 HA jedinica adenovirusa 127; 109,25 EID50 virusa Newcastle bolesti, soj La Sota; 106,25 EID50 virusa infektivnog bronhita, soj H52 i 106,50 TCID50 virusa Gumboro bolesti, soj PBG-98.

Dejstvo: Stvaranje aktivnog imuniteta kod kokošaka na Sindrom pada nosivosti, Newcastle bolest, infektivni bronhitis i Gumboro bolest.
Indikacije: Vakcina služi za imunizaciju protiv Sindroma pada nosivosti, Newcastle bolesti, infektivnog bronhitisa i Gumboro bolesti priplodnih i komercijalnih jata kokošaka lake i teške linije u starosti od 16 do 20 nedelja.
Kontraindikacije: Kontraindikovano je vakcinisati bolesnu, kahektičnu i parazitima invadiranu živinu.
Aplikacija i doze: Vakcina se aplikuje intramuskularno (grudna muskulatura) u dozi od 1,0ml.
Imunitet: Razvija se za 7-8 dana posle vakcinacije a potpuno je razvijen nakon 4 nedelje i traje oko godinu dana.
Neželjena dejstva: Na mestu aplikacije može doći do prolaznog otoka.
Napomena: Pre upotrebe vakcinu je neophodno zagrejati do 22oC (preko noći na sobnoj temperaturi ili zagrejavanjem u vodi zagrejanoj do 37oC). Neposredno pred i u toku aplikacije vakcinu treba mućkati. Kod korišćenja automatskog šprica koristiti igle oznake G 20 x 3/8¨" (10 x 10). Pošto vakcina sadrži uljni adjuvans, pri akcidentalnim aplikacijama u ruku ili drugi deo tela ljudi, može se javiti lokalna reakcija, pa je potrebno javiti se lekaru.
Karenca: Nema ograničenja.
Način čuvanja: Na tamnom mestu, na temperaturi od +4 do +8 C. Ne zamrzavati.
Rok upotrebe: 1 godina.

Način izdavanja: Vakcina se izdaje na recept.

Pakovanje: Plastična boca a 250 doza.

Proizvodjač: Veterinarski zavod a.d. Zemun
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

vakcinacije i bolesti zivine kokoski i gde je moguce naci u Srbiji vakcine za imunizaciju protiv bolesti kokoski 13 jun 2014 10:27 #5311

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
Da li ste pozvali nekog veterinara da odradi vakcinaciju?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

vakcinacije i bolesti zivine kokoski i gde je moguce naci u Srbiji vakcine za imunizaciju protiv bolesti kokoski 02 nov 2015 00:06 #5974

  • bereta86
  • bereta86's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
postovani
potrebna mi je pomoc u odabiru vakcine
za pilice starosti 4-5 meseci
-vec duzi niz godina imam uginuca davao sam razne praskove i kapi ali isto, raspitivao se kod vet.stanica i svi mi preporucuju iste ali poboljsanja nema nesto prezivi a vecina ne-jednostavno se zgrce kunjaju slabo jedu pate se nekoliko dana i uginu.do sada nisam vakcinisao jer nisam imao odgovarajuce
strucno lice da me u to uputi..unapred zahvalan i nadam se da sam na pravoj adresi..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box