Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Potrebna informacija/savet oko mace sa epilepsijom!

Potrebna informacija/savet oko mace sa epilepsijom! 11 dec 2019 14:39 #16698

  • boky85
  • boky85's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
U ponedeljak 09.12. sam uradio krvnu sliku sa elektrolitima za macu zenkicu (inace je sterilisana 2015. godine), koja je tada imala drugi napad, dok je prvi bio pre nekih 7 dana. Prvo je urinirala, pocela da balavi,da mnjauce i onda je pocela da se trese, trza, cima, bukvalno skakuce u hodniku kao ping-pong loptica i posle par sekundi ili minuta (nisam bio svestan vremena), sve se vratilo u normalu. Vodio sam je kod veterinara, i uradjena je krva slika i test na FIV i FeLV, koji su negativni. Sumnja se na epilepsiju.

Ako mozete da mi protumacite i kazete za krvnu sliku/analizu, da li postoje neke druge stvari, osim sto se sumnja na virusnu infekciju, odnosno da postoji mogucnost virusne ili bakterijske infekcije, tj epilepsije, koja je eventualno uzrocnik i dovodi do tok nekontrolisanog napada na sistem.

Bio bih Vam vrlo zahvalan unapred za bilo kakve informacije, kako bih mogao da ustanovim tacan problem, pre implementacije odgovarajuceg leka, u ovom slucaju, prepisan je Phenobarbiton 15mg, koji bi jednom kad pocne da ga uzima, morala da ga uzima do kraja njenog zivota.

Pozdrav svima,

Bojan
Beograd
Krvnaslikasaelektrolitima.jpg
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box