Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: štene Haskija jako lose

štene Haskija jako lose 08 jan 2015 07:26 #5619

  • zarkoj
  • zarkoj's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Dobro jutro, pozdrav svima.

Ako moze neki hitan savet, pomoc....

Da krenemo redom. Imam zenku haskija staru 2 godine. Okotila se 18.12.2014. (prvo kocenje) i okotila 5 malih kuca :).
Svi su isti po kilazi juce sam ih merio teski su od 1200 g do 1300 g.

Jedno stene (zenka) od juce uopste nije zivahno, stomacic natekao (kakilo je, kaka je normalna) onako kao kad se pas prejede. I jako tesko dise. Pokusavao sam da ga podignem na noge ali ono je jako klimavo. Pada mu glava.
Sada su starosti 21 dan.
Uopste nije raspolozeno i samo lezi. Nece da pridje da sisa i moram svaki put da ga namestim sam.
Od sinoc je otvorilo usta i jako tesko dise. Veterinari ne rade, zvao sam.
Dao sam mu malo razmucenog fervksa spricom i pokusao da ga hranim ali nece.
Jezik mu je tamniji (gubi boju) i nije kao kod drugih stenadi. U toplom su svi u kupatilu u kuci zajedno sa kujom na cebetu.
Jutros kada sam krenuo na posao obisao sam stene ali jedan uzdisaj u 10 sekundi i to jedva, bela sluz mu izlazi na usta, malo ali je ima. Obilazio sam ga celu noc ali sve gore i gore....

Trenutno sam na poslu, zvao veterinara oni i danas ne rade. Bojim se da nece preziveti.
Ne znam o cemu se radi do juce je sve bilo normalno svi su bili veseli.
Sta bi moglo da bude, da na vreme reagujem za ostale stence jer se to desilo bukvalno u dan, ako nazalost ne mogu da spasem ovo stene da se potrudim za ostale ako se isto desi...
Poslednja izmena: 09 jan 2015 22:20 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pomoc stene Haskija jako lose 08 jan 2015 12:03 #5620

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Pas na zalost sigurno nece preziveti. Da bi se znalo tacno sta je problem, taj psic je morao biti pregledan.
Jedino sto mozete uraditi je da detaljno ocistite i dezinfikujete prostor gde borave, premda mi se cini da problem nije infektivne prirode, mada na slepo ne bih da licitiram.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pomoc stene Haskija jako lose 08 jan 2015 12:08 #5621

  • zarkoj
  • zarkoj's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Da li mi mozete odgovoriti sta bi mogo biti uzrok takvog "napada" na stene (stanja).
Sta bi moglo biti na osnovu ovog sto sam napisao, jer mozda nesto ne odgovara sto radim. A ne vidim iz svog ugla. Zna da je kakio i izmet je tamije zuckaste boje sa nekim belim zrncicima nalik semenkama....

Stencima pocinju zubici da rastu i pocinju da ujedaju. Vidim da kuji pocinje da smeta dojenje stenaca.
kako sad postupiti kako hraniti stence i cime..
Poslednja izmena: 08 jan 2015 14:31 od zarkoj.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pomoc stene Haskija jako lose 09 jan 2015 07:16 #5623

  • zarkoj
  • zarkoj's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Na zalost kao sto ste rekli kuca nije prezivela. Nije joj bilo spasa. Veterinar je sve pokusao...
Nije znao da mi kaze sta je bio problem...

Pitao sam ga sta i kako za prehranu stenadi jer kuja ima sve manje mleka i sve krace doji stence.
Rekao mi je: pola litra mleka (prokuvanog), jedna kasika secera i jedno zivo zumance. Secer i jaje dodati kad se mleko ohladi. Pri tome ja u tu kolicinu dam jedan vitamin da se ramuti.

Tako da im dajem nedelju dana pa onda da predju na granule postepeno....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

  • No posts to display.

Oglasi za posao

veterina.info fan box