Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Problem sa kožom psa, SLIKE

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 01 dec 2011 19:57 #1532

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
A da malo dobijemo anamnestičkih podataka,klin.simptome,mjesto promjene...Da ne bi bilo liječenje na temelju slike kao onaj Milan sa TV :cheer:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 05 dec 2011 23:59 #1554

  • hrki
  • hrki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
Na prvi pogled je mikoza, no smetaju mi ove pustule koje moraju biti bakterijske (stafilokok ?- ne daj bože virusne). Mikoza je "ljuskasta", nikad pustulozna. Ma vidi, ako je u području oko repa i sam rep u 90 % slučajeva je bio problem oko analki ,onih 10 % je diabetes, mikoza, stafilokok i sl. ili što bi rekli kad ne znamo uzrok - idiopatski. Slažem se sa antimikotičnom terapijom potpomognuto sa ATB. što je i napisala pasbig (svaka čast).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 06 dec 2011 00:26 #1555

  • hrki
  • hrki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
Ovo je šuga -Scabies
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 06 dec 2011 10:35 #1556

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Uzmite duboku strugotinu pa na predmetnicu+kap glicerinskog ulja(može i parafinsko)+pokrovnica i pod mikroskop.Tako ćete isljučiti ili potvrditi šugarca i demodexa.
Vidim da ima i dosta peruti to možete uzeti selotejpom pa na predmetnicu i pod mikroskop - tražite cheiletiu (hodajuća perut)
Uz svu onu terapiju koju sam prije opisala,pa ako je potrebno i dodatnu terapiju ako je koji od ovih parazita prisutan,ovaj problem bi morao biti riješen.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa kožom psa, SLIKE 07 dec 2011 17:00 #1557

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
pasbig wrote:
Uzmite duboku strugotinu pa na predmetnicu+kap glicerinskog ulja(može i parafinsko)+pokrovnica i pod mikroskop.Tako ćete isljučiti ili potvrditi šugarca i demodexa.
Vidim da ima i dosta peruti to možete uzeti selotejpom pa na predmetnicu i pod mikroskop - tražite cheiletiu (hodajuća perut)
Uz svu onu terapiju koju sam prije opisala,pa ako je potrebno i dodatnu terapiju ako je koji od ovih parazita prisutan,ovaj problem bi morao biti riješen.

Slika je još od avgusta meseca, koristio sam terapiju koju si detaljno opisala i koža se oporavila, a bla je takva na par mesta. Ni sada ne znam šta je bio uzrok, zato sam postavio sliku. Hvala na savetima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

  • No posts to display.

Oglasi za posao

veterina.info fan box