Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 01 feb 2013 17:49 #3902

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
Slažem se, ali najpre treba svi veterinari sa ove teme da pokažu volju za pristup klubu kako im njihovi postovi ne bi bili nedostupni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 01 feb 2013 20:41 #3907

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Super, hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 02 feb 2013 10:19 #3934

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Naprotiv, milsim da i klijenti treba da znaju koliko košta školovanje na FVM, koliko košta otvaranje vet. ambulante, koji su fiksni troškovi, koja je cena goriva, amortizacije ...
Mislim dae se na ovaj način smanjuje broj nesporazuma na relaciji veterinar - klijent .
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 02 feb 2013 11:41 #3936

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Doktore, ja mislim da klijente to zanima ko lanjski sneg...Znas vrlo dobro da vecina njih smatra da intervencija treba da bude sto jeftinija, da se sve resi samo jednom terapijom i slicno....
Ali, samo treba pogledati kolege stomatologe. Tako su nabili cene da to nije normalno. I, naravno, imaju posla preko glave. Svi kukaju da je skupo( nije skupo nego je cena realna), ali svi placaju bez pogovora. Kako je neophodno zub popravljati ili vaditi, tako je neophodno zivotinju leciti. Tu nam je malo neophodna pomoc "organa", koji treba da brutalno kaznjavaju svakog vlasnika za koga se dokaze da nije blagovremeno potrazio pomoc veterinara( kao u civilizovanim zemljama) i to je to.
Vakcinacija i cipovanje: obavezno, brutalne kazne bez izuzetka ako zivotinja nije vakcinisana ili nije cipovana.
Izbacivanje na ulicu: zatvorska kazna.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drDzon Smit

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 04 feb 2013 02:01 #3955

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Kod ljubitelja zivotinja i onih koji se bave udomljavanjima vazi stav da veterinari treba besplatno da lece i operisu zivotinje udomljene sa ulica, kao i vlasnicke, a uopste se ne pitaju koliko kostaju lekovi, instrumenti i potrosni materijal, porezi, obavezni izdaci za drzavu, gorivo i ostalo, i nikako da shvate da veterinarske ordinacije nisu dobrotvorne ustanove, nego firme kao i sve ostale, i da i veterinari moraju od necega da zive. Posebna je prica to koliko je godina, novca, truda i rada ulozeno u studije. Na zapadu vazi pravilo: sto skuplje studije, to skuplje i usluge. Novac ne pada sa neba i ne raste na granama.
Ja sam inace u rukovodstvu jednog udruzenja za zastitu zivotinja, i odlicno znam sta se i kako desava po tom pitanju, i poznajem obe strane price - i bas zato sto to znam, zato tako i pisem.
Poslednja izmena: 04 feb 2013 02:02 od Kathy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drDzon Smit

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 04 feb 2013 10:35 #3958

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Kathy wrote:
Kod ljubitelja zivotinja i onih koji se bave udomljavanjima vazi stav da veterinari treba besplatno da lece i operisu zivotinje udomljene sa ulica,
Da, treba - državni ili opštinski veterinarski centar.
Država je ostavila mogućnost da opštine i druge organizacije otvore ,o svom trošku, veterinarsku službu koja će se brinuti o napuštenim psima. U našem gradu je to posao VU "Veterina Beograd" i za tu svrhu je Grad Beograd izdvojio i izdvaja sredstva. Međutim, pogrešno je otići kod privatnog veterinara , koji se finansira iz sopstvenih izvora i tražiti bilo kakave , besplatne, usluge obzirom da privatne ambulante nisu na bilo kakvom budžetu i same kupuju lekove, potrošni malterijal i energente (konkretno našu ambulantu struja i grejanje koštaju 120e mesečno).
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drDzon Smit

Oglasi za posao

veterina.info fan box