Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: poslovanje

Odg: poslovanje 26 nov 2011 15:50 #1517

  • dufko
  • dufko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Da ne otvaram novu temu a tiče se ovoga.
Naime, da li bi neko mogao malo da mi pojasni neke stvari a tiče se moga oca. On je diplomirani veterinar koji je sad već 5 godina u penziji a pre toga je nekih 30-tak godina radio. Pošto mu je penzija sramotno niska za stručnu spremu, radni staž i sve ove godine i potrošeno zdravlje na terenu, uz sve to čovek je pretrpeo šlog pre 3 godine tako da je invalid i sposoban je da obavlja posao poput trihinoskopije - da li on i na koji način može da obavlja neku veterinarsku delatnost? Ako neko može malo da rastumači da li on kao penzioner može da aplicira za licencu ili može i bez nje da radi kod nekoga po ugovoru ili slično? Da napomenem da nema stručni ispit jer mu to nikada nije trebalo niti je iko to od njega tražio dok je bio u radnom odnosu ...
Hvala unapred :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 01 dec 2011 17:11 #1526

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
E baš tako, nijedan veterinarski inspektor mu neće tražiti licencu tako da u veterinarskoj ambulanti meso mogu da pregledaju i fizički radnici, pomoćnici, rođaci veterinara... uverio sam se!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: poslovanje 20 dec 2011 15:22 #1569

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
Ako planira da radi kod nekoga , može da prođe bez stručnog ispita i licence - ako se tako sa vlasnikom firme dogovori.
Ukoliko želi da otvori nešto sam ,tražiće mu u Upravi, već pri podnošenju zahteva, overenu kopiju diplome, položenog stručnog ispita i licence.
Ukoliko želi da se bavi prodajom lekova i hrane za životinje dovoljno je da ima registrovanu vet. apoteku, a ako želi da se bavi lečenjima i trihinoskopijom morao bi da ima registrovanu ambulantu.
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box