Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Prasad nemaju analni otvor

Prasad nemaju analni otvor 31 jan 2013 17:55 #3891

dva praseta su mi rodjena bez dupeta,nemaju mogucnosti da izbace sta su pojeli,imali pomoci"molim za pomoc
Poslednja izmena: 02 feb 2013 16:17 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: problem kod prasica 31 jan 2013 20:26 #3892

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
radi se o atreziji anusa (mozda i rektuma, to se ne moze reci bez pregleda konkretne zivotinje), stanju koje je urodjeno.

moze da se pokusa sa malom hirurskom intervencijom, kojom bi se otvorio analni otvor (ako samo on nedostaje) i omogucila eliminacija sadrzaja...nakon otvaranja, u novonastali otvor se stavlja tampon natopljen nekom antibiotskom masti, kako otvor ne bi zarastao, a takodje ne bi doslo ni do infekcije...
ako nedostaje i dio rektuma, onda je jedina opcija ponovo mala (ili malo veca, kako ko tumaci) operacija, kojom bi se napravio analni otvor GdjeMuMjestoNije, tj. sa strane...

u udzbenicima hirurgije postoje opisi kako se sve ovo radi, pa se tu mogu naci detaljnije informacije...

najkrace receno, ovo je posao u koji malo koji veterinar hoce da se upusta kada su u pitanju svinje, odnosno prasad (eventualno kod teladi i zdrebadi, da), ali vrijedi pokusati....jednom sam i ja pokusao, ali bez efekta :dry:
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: trnavapromet

Odg: problem kod prasica 31 jan 2013 23:14 #3893

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Najverovatnije da fali samo anus, odnosno analni otvor. Lako i spektakularno resenje je vec opisano, samo se ne bih slozio da se niko ne bi upustio u tu intervenciju.
Vredi pokusati i verovatno ce biti uspesno.Ako cete raditi, to treba odraditi sto pre.
Inace, podrazumeva se da takve zivotinje nisu za priplod( nasledna anomalija) i to treba klati cim dostigne "razanj" tezinu.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 31 jan 2013 23:16 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: trnavapromet

Odg: problem kod prasica 01 feb 2013 17:57 #3903

najveca fora je u tome sto nam je veterinar rekao da ce ziveti dva tri dana,a njima sutra 4nedelje kako se oprasili,i veseli su i doje iako im naduven stomak
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: problem kod prasica 01 feb 2013 18:22 #3904

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Bez analnog otvora nece moci dugo ziveti.I dosada je cudo koliko dana su preziveli.Doci ce do trovanja unutar organizama, jer stetne materije preko fecesa se izbacuju napolje, sto u ovom slucaju nije moguce!
Bas me interesuje kako ce to sve zavrsiti, pa bih vas zamolio da napisete kakva ce biti sudbina prasica?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: problem kod prasica 01 feb 2013 19:43 #3905

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Ako se ne intervenise u roku od odmah, zna se... Ne znam zasto pustati te jadne zivotinje da polako i dugo uginjavaju???
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box